Україна, за підтримки російської делегації комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, відстояла національні заповідники «Софію Київську» та «Києво-Печерську Лавру». Однак застереження від ЮНЕСКО українська сторона таки отримала. Зокрема їй потрібно привести нормативно-правову базу у відповідність до міжнародних стандартів, обмежити будівництво поблизу заповідників та створити єдину службу, якій би підпорядковувалися ці історичні пам’ятки.
Україна до лютого наступного року повинна виконати ці рекомендації ЮНЕСКО, аби Софія Київська та Києво-Печерська Лавра знову не опинилися під загрозою потрапити в «чорний список» цієї організації.
Того, що нові будівництва не почнуться біля цих та інших архітектурних пам’яток в центрі столиці, не може гарантувати перший заступник голови Державної служби з питань національного культурної спадщини Яків
... Читати далі »
В Сімферополі група озброєних працівників СБУ у масках заблокували офіс Кримської республіканської партійної організації «ВО «Батьківщина».
Про це повідомляє прес-служба кримської «Батьківщини».
Паралізовано роботу громадської приймальні і штабу. Співробітникам партії не дозволяють вільно пересуватися, заблокувавши їх у кабінетах.
Люди в масках нікого не впускають і не випускають з офісу. Журналістів, які прибули на місце події, також не пускають до приміщення.
Свої дії працівники СБУ пояснюють тим, що начебто шукають в приміщені комерційні фірми, хоча їх там немає і ніколи не було.
В будівлі крім громадської приймальні і штабу «Батьківщини» знаходяться приймальні народних депутатів від БЮТ Андрія Сенченка і Сергія Веліжанського, робота яких також заблокована.
Напередодні цих подій Кримська респу
... Читати далі »
Дуже смачний, чудово втамовує спрагу, рекомендується лікарями людям із зайвою вагою... і водночас може стати джерелом тяжкого отруєння.
Україна посідає третє місце в Європі з виробництва баштанних культур. За даними аграріїв, протягом року в Україні вирощують близько 700 тисяч тонн кавунів.
Як вирощують кавуни, наскільки їх «накачують» нітратами? Як споживачеві відстояти свої права, коли він купив «кавун із хімією»? Та як правильно обирати кавуни?
Цими днями у продажу з’явилася баштанна продукція, вирощена на відкритому ґрунті - тепличні плоди вже відходять. Частина експертів не радить купувати кавуни «з-під плівки», мовляв, вони насичені хімією. Інші фахівці кажуть, що такі побоювання перебільшені. У будь-якому разі нітратами накачують передусім кавуни у теплицях, а на полях їх обробляють не так сильно, ро
... Читати далі »