Головна » 2010»Червень»13 » МВС не спроможне захистити громадян від хвилі злочинності
15:50
МВС не спроможне захистити громадян від хвилі злочинності
Правоохоронні органи проводять незадовільну роботу над розкриттям злочинів.
Про це заявив міністр внутрішній справ опозиційного уряду Геннадій Москаль.
За його словами, згідно статистичним даним, які надаються МВС України, за 5 місяців 2010 року зареєстровано 210 тис. злочинів, що на 31,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Злочинів загально-кримінальної спрямованості зареєстровано 189 709 тис., що на 36,4% більше ніж за аналогічний період минулого року. Тяжких та особливо тяжких злочинів зареєстровано 68 302 тис., що на 38,6 % більше ніж за аналогічний період минулого року.
Геннадій Москаль підкреслив, що при тотальній корумпованості держави і масштабній корупції виявлення злочинів економічної направленості різко впало. Він зазначив, що в деяких регіонах України зростання злочинності досягло катастрофічного характеру, так, наприклад, в Дніпропетровській області рівень злочинності збільшився на 72,9 %, в Чернігівській області - на 54 %, в Донецькій області - на 49,6 %, в АР Крим - на 48,3 %, і «така жахлива ситуація майже по всім областям України».
«Виходячи із статистики - міліція не виконує свій прямий обов’язок, записаний в Законі України «Про міліцію», де чітко сказано, що основним обов’язком міліції є розкриття злочинів», - заявив опозиційний міністр внутрішніх справ.
Геннадій Москаль також повідомив, що із зареєстрованих злочинів загально-кримінальної спрямованості не розкрито 62,5%, а зі скоєних тяжких та особливо тяжких злочинів не розкрито 46,1%.
«Такого рівня бездіяльності органів внутрішніх справ і таких жахливих показників Україна не мала за всі 19 років незалежності», - констатував Геннадій Москаль.
За його словами, згідно зі статистикою, майже 40% злочинів скоюють особи, які раніше вже вчиняли злочини і повинні перебувати на обліку, бути під суворим контролем міліції.
Кількість осіб, потерпілих від злочинців, збільшилося на 50,6%, найбільш потерпають: працівники ЗМІ (кількість злочинів по відношенню до них збільшилась на 64,3%); пенсіонери (кількість злочинів по відношенню до них збільшилась на 119,8%); адвокати – на 52%; державні службовці – на 102%.
Парадоксальним Геннадій Москаль вважає той факт, що на фоні тотального збільшення злочинності спостерігається зменшення кількості потерпілих від злочинів самих працівників органів внутрішніх справ, що є не природним, бо як правило, при виконанні службових обов’язків найбільш вразливими є саме працівники міліції.
«Від такої роботи МВС України пересічні громадяни повинні самі подбати про свою безпеку, так як органи міліції не в змозі надати їм кваліфікований захист від погіршення криміногенної обстановки в країні», - підкреслив міністр внутрішніх справ опозиційного уряду.